Loading...
Klinik Pilates2021-11-29T13:25:28+03:00

Klinik Pilates

Bir tıbbi tanıyla gelmiş bireyin çalışma programlarına pilates egzersizlerini dahil ederek kişinin şikayetlerini ortadan kaldırmayı amaçlar.

Klinik pilates ayrıntılı bir ön değerlendirme ve tedavi planlaması sonucu fizyoterapist kontrolünde yaptırılır. Pilatesin güvenli ve egzersiz bilimine en uygun hareketleri kişinin ihtiyacına özel olarak programlanıp, modifiye edilerek özel bir çalışma sistemi oluşturulur. Size yeni bir beden vaat ediyoruz.

Klinik Pilates, daha çok bel ve boyun fıtığı, menüsküs, bağ yaralanmaları, kırık, eklem kireçlenmeleri ve skolyoz, kifoz gibi omurga problemleri olan bireylerde uygulanır.

Fizy Fit Sağlıklı Yaşam Merkezi uzman Fizyoterapist kadrosu ve Eğitmenleriyle sizlere klinik pilates sayesinde yeni bir beden vaat etmektedir.

Abdominal duvar ve omurganın kaslarının simetrik olarak güçlendirilmesini amaçlar, yüksek hızda izometrik bileşenle düşük hızlarda yapılan kas hareketlerine dayanır ve germe hareketlerini bünyesinde barındırır.

Klinik Pilates egzersizleri esnekliği, normal eklem hareketini, kas gücünü, enduransını, kardio-respiratuar durumu artırırken, motivasyonu odaklanmayı, fiziksel ve mental olarak iyileşmeyi sağlamaktadır. Pilates prensiplerinin doğru kullanımıyla core stabilizasyon kontrol edilirken yani lumbopelvik bölge stabilitesi sağlanırken aynı zamanda statik ve dinamik postürü, ekstemite kullanımını, vücut farkındalığını ve statik ve dinamik dengeyide geliştirmektedir.

Sizi Arayalım:

Verileriniz bizimle her zaman güvende. Sizinle yalnızca sorgunuzla bağlantılı olarak iletişime geçeceğiz ve bu esnada bilgileriniz güvenli bir şekilde saklanıyor. Üçüncü taraf pazarlama organizasyonlarıyla çalışmıyoruz.

Klinik Pilates

Hangi medikal durumlarda yararlı olur?

• Bel, boyun, sırt bölgesinde fıtık, kireçlenme vb sorunlarda,
• Omuz, diz, kalça ekleminde kıkırdak problemi, kireçlenme, yırtık, bağ- tendon hasarı vb sorunlarda,
• Osteoporoz (Kemik erimesi) hastalarında,
• Skolyoz, kifoz, boyun düzleşmesi vb duruş problemlerinde
• Fibromiyaljide,
• Miyofasiyal ağrı sendromunda,
• Ortopedik operasyonlar sonrasında,
• Çeşitli amaçlarla uygulanan fizik tedavi programları sırasında ve sonrasında,
• Multiple Skleroz ve Parkinson gibi nörolojik rahatsızlıklarda,
• 70 yaş ve üzeri kişilerde

Klinik pilates ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Uygulama süre ve sıklığına, hastanın klinik muayenesine göre karar verilmekle birlikte, genel olarak haftada 2-3 seans, 45-60 dakikalık programlar şeklinde uygulanır.

Zinde olmak isteyen sağlıklı bireyler

Performanslarını geliştirmek isteyen sporcular

Hareket kaybı bulunan, ağrı ve ortopedik rahatsızlıkları olan kişiler

Hamileler için önerdiğimiz bir egzersizdir

Go to Top