Loading...
Gebe Okulu2021-11-29T18:19:45+03:00

Gelecek adına sağlıklı bireylerin geliştirilebilmesi için, çocuğun daha anne karnındayken sağlığının korunması ve desteklenmesi gerekir. Bu koruma ve destekleme,  ebelikten başlayarak, doğum, doğum sonu dönem ve kişinin yaşamı süresince devam etmelidir.

Aile oluşturacak ebeveynleri, sağlık profesyonelleri bilgilendirmeli ve desteklemelidir.

Gebe Okulu size ne kazandırır?

• Doğum öncesi, doğum ve doğum sonu dönemler ile ilgili bilgi sahibi olmalarını,
• Gebelikteki normal ve anormal süreçleri takip edebilmelerini,
• Doğumun belirtilerini bilmeleri ve uygun doğum yöntemine karar verebilmelerini,
• Normal doğum eylemi ile ilgili yanılgıları doğru bilgilerle açıklamayı,
• Doğumda ağrı yönetim becerisini kazandırmayı,
• Yenidoğan bebeklerinin fiziksel özellikleri, ilk beslenmesi, ilk banyosu, takiplerini yapmalarını ve bakıma adapte olmalarını sağlamak

Bilinçli ebeveynler ile sağlıklı bireyler sağlıklı toplum oluşturur.

Sizi Arayalım:

Verileriniz bizimle her zaman güvende. Sizinle yalnızca sorgunuzla bağlantılı olarak iletişime geçeceğiz ve bu esnada bilgileriniz güvenli bir şekilde saklanıyor. Üçüncü taraf pazarlama organizasyonlarıyla çalışmıyoruz.

Yapılan çalışmalarda; doğum öncesi dönemde profesyonel destek alan gebelerin, gebelik ve doğum sürecine daha kolay adapte olduğu, korkularının ve kaygılarının daha az olduğu saptanmıştır. Anne adayları, bebeğini sevgiyle ve şefkatle karşılamanın vereceği mutluluk ile doğumda oluşabilecek doğum dalgaları ile baş etmenin ne kadar kolay olduğunu öğrenecekler.

Profesyonel destek alan annelerin; doğumu daha kolay yönetebildikleri, karar verebilme becerilerinin daha çok geliştiği, bebeklerini anne sütü ile beslenmenin ne kadar yararlı olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Gebelik ve doğum sürecine iyi hazırlanmak, doğum sonrasında yaşanabilecek olan duygusal rahatsızlıkların riskinin azalttığı görülmüştür. Doğuma hazırlanmak aslında ebeveyn olamaya hazırlanmaktır.

Ebeveynler için doğum önce süreçte alınan eğitimler; gebelik, doğum ve doğum sonrasında sürekli bir öğrenme ve uygulama sürecini yansıtır. Bu açıdan eğitimlere eşler ile katılım son derece önemlidir.

“Bir kadındaki gerçek güzellik ruhuna yansır. Sevgiyle verdiği özen, gösterdiği tutku ve bir kadının güzelliği ancak yıllar geçtikçe büyür.”

Anonim • Günün Sözü

“Bir gençlik pınarı vardır: zihniniz, yetenekleriniz, hayatınıza getirdiğiniz yaratıcılık ve sevdiğiniz insanların hayatlarıdır. Bu kaynağa dokunmayı öğrendiğinizde, yaşı gerçekten yeneceksiniz.”

Anonim • Günün Sözü
Go to Top